OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Listopad 2015

Egzamin z języka angielskiego

Młodzież i dorosłych, którzy uczęszczali na kurs języka angielskiego informujemy, że uzyskanie zaświadczenia o ukończeniu kursu podstaw możliwe jest wyłącznie po zdaniu egzaminu z materiału objętego zajęciami. Egzamin ustny odbędzie się

 

23 listopada 2015 r. w godz. 16.00-19.00

w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno (sala widowiskowa).

 

Prosimy o zgłoszenie się w najbardziej odpowiedniej dla Państwa porze, w podanym przedziale czasowym (między 16.00 a 19.00). W związku z tym, iż każda rozmowa trwać będzie 5-10 minut, nie będzie możliwe przystąpienie wszystkich zdających do egzaminu o jednej godzinie.

british-english-american-english

Gmina Kutno z herbem

herb-gminy-kutno — kopia

 

Kinga Łuczak

HERB GMINY KUTNO

Przebieg prac nad projektem wraz z fragmentami uzasadnienia heraldyczno-historycznego

 

Słowo herb pochodzi od niemieckiego słowa Erbe, oznaczającego dziedzictwo. Już sama etymologia tego określenia wskazuje na sposób w jaki herby pojawiły się w naszym kręgu kulturowym.
Herby związane były początkowo tylko z rodami rycerskimi i używano ich jako znaków rozpoznawczych na polu bitewnym, kiedy zachodziła potrzeba odróżnienia własnego rycerstwa od wroga. Zbiór początkowo prostych figur szybko poszerzono, inspirując się m.in. przyrodą, a także zaobserwowanymi w czasie krucjat wzorami na orientalnych dziełach sztuki.

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme