OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Sierpień 2013

Udany ludowy piknik taneczny

Udał się V Ludowy Piknik Taneczny w Gminie Kutno. Dopisali zarówno uczestnicy, jak i pogoda, która pozwoliła bawić się do godz. 23.00. Przybyłych gości przywitali Wójt Gminy Kutno, Jerzy Bryła oraz Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Imprezę rozpoczął wspólny występ orkiestr dętych OSP w Kutnie i w Górze Św. Małgorzaty pod kierownictwem Wiesława Kowalskiego. Następnie na scenie zaprezentowały się „Leszczynianki” wspólnie z „Łanięckimi słowikami”. Gościnnie wystąpili na leszczynkowskiej scenie także „Witaszewiacy” oraz łowicka kapela ludowa „Blichowiacy”, która dała prawdziwy muzyczny popis dla koneserów muzyki ludowej. W finale imprezy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z programem dożynkowym. Półtoragodzinny występ zespołu urzekł uczestników pikniku.

Najmłodsi mieli okazję malować sobie twarze, skakać na trampolinie, zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni lub przewieźć się na kucyku. O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził kutnowski zespół „Kadr”. Cieszę się, że ta coroczna ludowa impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To dowód na to, że kultura i sztuka ludowa są nadal żywe – mówi Michał Łuczak, dyrektor OKGK.

Imprezę dofinansowało Stowarzyszenie Rozwoju Gmin „Centrum”.

[zdjęcia dzieki uprzejmości eKutno.pl]

Przygotowania do pikniku nabierają rozpędu

24 sierpnia 2013 roku (w sobotę) o godzinie 15.00 ruszy Ludowy Piknik Taneczny w Gminie Kutno. Jest mi bardzo miło poinformować, że udział w imprezie zadeklarowała kapela ludowa „Blichowiacy” z Łowicza, która szczyci się kilkudziesięcioletnią tradycją. Występ zespołu będzie na pewno znakomitym popisem. W organizację pikniku zaangażowała się również kutnowska firma Party Projekt, dzięki której najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję bawić się na dmuchanych zabawkach, trampolinie oraz malować twarze. Równie dobrze zapowiada się finałowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Grupa potrafi zaskakiwać każdym programem artystycznym. Cieszy mnie również fakt, że tegoroczny piknik będzie znakomitą okazją do współpracy pomiędzy zespołami – OSP w Górze św. Małgorzaty da wspólny koncert z orkiestrą OSP w Kutnie, a Ludowy Zespół Wokalny „Leszczynianki” wystąpi razem z „Łanięckimi słowikami”. Czeka nas także gościnny występ „Witaszewiaków”, z którymi Ośrodek współpracuje już od dwóch lat – mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

Wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy w sobotnie popołudnie na znakomitą ludową zabawę!

plakat2

 

leszcz2

Ludowy Piknik Taneczny w Gminie Kutno – już wkrótce!

plakat

Ośrodek Kultury Gminy Kutno serdecznie zaprasza na Ludowy Piknik Taneczny, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia (start o godz. 15.00). Zapewniamy znakomitą atmosferę, wiele atrakcji, dobrą zabawę, a przede wszystkim porcję dobrej muzyki w tradycyjnym wydaniu. Spędź sobotnie popołudnie z nami!

Impreza odbywa się dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Rozwoju Gmin „Centrum”, któremu pragnę serdecznie podziękować za wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu mieszkańcy naszego regionu mogą wziąć udział w wartościowym przedsięwzięciu, które promuje tradycję i barwną, ludową działalność muzyczną. Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

IMPREZA ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU

leszcz2

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme