OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Lipiec 2013

Występ „Leszczynianek” na kutnowskim Festiwalu

14 czerwca 2013 roku Ludowy Zespół Wokalny Ośrodka Kultury Gminy Kutno miał przyjemność gościć na Festiwalu „Na ludowo w mieście róż”. Kutnowski Festiwal corocznie gromadzi kilkadziesiąt zespołów ludowych, które prezentują publiczności wybrane utwory. Imprezę organizuje Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, z którym Ośrodek Kultury w Leszczynku współpracuje od czasu reaktywacji. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Udana IV Odyseja Historyczna

IV edycja Odysei Historycznej dobiegła końca. Blisko 700 miłośników historii spakowało już wojskowy ekwipunek i ruszyło w Polskę do swoich domów.

Organizatorzy nagrodzili reprezentantów poszczególnych Grup Rekonstrukcji Historycznych ozdobnymi deseczkami, które mają przypominać o wyjątkowej imprezie trwającej przez ostatnie dni w Leszczynku.

– To była świetna lekcja historii. Razem z rodziną byliśmy tutaj także w zeszłym roku, jednak ta edycja była najlepsza – mówi Andrzej Rawski, który do Leszczynka przyjechał z okolic Łowicza.

[zdjęcia i art. KCI – Kutnowskie Centrum Informacyjne]

Już jutro rusza IV Odyseja Historyczna

W parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno już od kilku dni trwają przygotowania do IV Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna 2013. W tym roku Leszczynek odwiedzi prawie 700 rekonstruktorów z całej Polski. W piątek, 19.07.2013 r. impreza rozpocznie się pokazem na pl. marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie. W sobotę i niedzielę na wiele atrakcji mogą liczyć odwiedzający park OKGK w Leszczynku. Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 oraz Ośrodek Kultury Gminy Kutno – organizatorzy Odysei – już teraz serdecznie zachęcają do spędzenia weekendu w historycznym klimacie!

 

IV Odyseja Historyczna 2013

Inscenizacje „Bitwa nad Bzurą”, „Cud nad Wisłą 1920” i nocna „Na tyłach wroga”, prezentacja rzymskiego rydwanu, teatr średniowieczny, „Potop szwedzki”, rekonstrukcja działań wojennych z epoki napoleońskiej, pokaz szermierki na bagnety, szkoła gladiatorów, koncerty, teatr ognia i dobra zabawa – to tylko niektóre atrakcje z bogatego programu Odysei Historycznej Część IV, na którą zapraszamy już 19 lipca.

Od 19 do 21 lipca w Kutnie i w Leszczynku odbędzie się Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych. Impreza ma już swoich wielbicieli, którzy z niecierpliwością czekają na zwiedzanie obozowisk, wystrzały oraz wesołą kompanię pasjonatów historii żywej.

Organizatorem Odysei jest Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, a współorganizatorami: Gmina Kutno oraz Ośrodek Kultury Gminy Kutno. Zlot jest zadaniem publicznym realizowanym przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutna i Powiatu Kutnowskiego. [eKutno.pl]

odyseja4

Zebranie Koła Wędkarskiego

Wszystkich członków Koła Wędkarskiego przy OKGK informujemy, że najbliższe zebranie odbędzie się 5 lipca 2013 r. (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme