OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Maj 2013

Koncert z okazji Dnia Matki

26 maja 2013 roku w Ośrodku Kultury Gminy Kutno odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klasy gitary prowadzonej przez prof. Zbigniewa Jędrzejczyka. Zaprezentowali oni utwory muzyki popularnej, m.in. „List do matki”, „Czarne oczy”, „Dopóki jesteś” czy „Pożegnanie Liverpoolu”. Dla niektórych artystów był to pierwszy występ sceniczny. Po koncercie wszyscy uczestnicy spotkali się na poczęstunku.

 

Daria Stefańska z Zespołu Szkół w Byszewie wygrała tablet

[tekst i zdjęcia – eKutno.pl]
14.05.2013 r. w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyła się pierwsza Olimpiada Polonistyczna Powiatu Kutnowskiego. 40 uczniów gimnazjów w powiecie kutnowskim stanęło do polonistycznych zmagań.

Pytania olimpiady dotyczyły życia i twórczości Juliana Tuwima. Formuła konkursu została pomyślana jako 45 pytań zamkniętych (a, b, c, d) w ramach testu wiedzy (część I: 15 pytań za 15 punktów, część II: 15 pytań za 30 punktów, część III: 15 pytań za 45 punktów – max. 90 punktów); czas rozwiązywania testu – do 60 minut.

Wyniki olimpiady:
I miejsce: Daria Stefańska, Zespół Szkół w Byszewie – nagroda Tablet Pentagram Dual Core 8.3
II miejsce ex aequo: Dominika Sobczak i Julia Wasiak, Gimnazjum w Krzyżanowie- nagroda markowe plecaki
III miejsce: Mateusz Kura, Zespół Szkół w Byszewie- nagroda markowe plecaki.

– Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za zainteresowanie olimpiadą – mówił Michał Łuczak, pomysłodawca turnieju, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

– Cieszy nas wasza tak liczna obecność w pierwszej edycji olimpiady – mówił Jerzy Bryła, wójt Gminy Kutno. – Dziękujemy również rodzicom za dzisiejszą obecność i zapraszamy wszystkich w przyszłym roku. Na pewno pan dyrektor wymyśli jakiś ciekawy temat.

„Leszczynianki” na festiwalu w Wiśniowej Górze

Ludowy Zespół Wokalny Ośrodka Kultury Gminy Kutno „Leszczynianki” 11 maja 2013 roku gościł na V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze (koło Łodzi). Impreza okazała się nie tylko znakomitą okazją do zaprezentowania własnych dokonań, ale również dobrym forum wymiany doświadczeń – mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno. 10-osobowy zespół wokalny wraz z 4-osobową kapelą instrumentalną zaprezentował kilka utworów z repertuaru ludowego, m.in. „Jak my do dziewczyny…”, „Paloma”. Nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale na pewno wyjazd był bardzo owocny i kształcący dla całej grupy reprezentującej gminę Kutno. Ciekawostką jest, że jednym z członków jury był Marian Lichtman – muzyk zespołu „Trubadurzy”.

14 maja 2013 – finał I Polonistycznej Olimpiady Powiatu Kutnowskiego

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że do I POPK „Życie i twórczość Juliana Tuwima” zgłosiło się ponad czterdzieścioro gimnazjalistów z terenu całego powiatu kutnowskiego.

O godz. 17.00 test wiedzy napiszą uczniowie z Gimnazjum w Byszewie i z Gimnazjum w Gołębiewku Nowym

O godz. 18.00 do rozwiązywania testu przystąpią uczniowie Gimnazjum w Krzyżanowie, Gimnazjum nr 1 w Kutnie oraz Gimnazjum w Krośniewicach.

Około godziny 19.15-19.30 ogłosimy wyniki Olimpiady oraz wręczymy nagrody zwycięzcom. Życzymy powodzenia!

 

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme