OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Luty 2013

W prezencie na Dzień Kobiet – zumba!

Ośrodek Kultury Gminy Kutno przygotował w tym roku wyjątkową niespodziankę dla Pań. 8 marca 2013 roku (piątek), o godzinie 18.00 w siedzibie OKGK w Leszczynku (sala widowiskowa) odbędą się bezpłatne warsztaty zumby zarówno dla nastolatek, jak i dla dorosłych Pań. Poprowadzi je wykwalifikowana instruktorka – Dorota Ciołkowska (Studio Tańca „Alibi”). Przyjść i spróbować swoich sił można bez zapisów. Przypomnijmy, że zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Także elementy treningu siłowego (squat, lunge) są w nim wykorzystywane.

zumba2

Trwają ferie w OKGK

Upłynął już pierwszy tydzień artystycznych ferii zorganizowanych w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Dzieci i młodzież, uczestniczący w zajęciach artystycznych, miały okazję rysować, malować, rzeźbić, lepić figury z plasteliny i z masy solnej, robić plakaty, malować na sztalugach. Atmosfera jest znakomita. Najmłodsi chętnie do nas wracają, ponieważ mają tu znakomitą opiekę instruktorską i mogą zmierzyć się z artystycznymi wyzwaniami. Przypominamy, że ciągle można zapisywać się do dwóch grup wiekowych – godz. 10.00-14.00 (dzieci w wieku 4-11 lat), prowadząca – instr. Małgorzata Szczepańska; godz. 14.00-18.00 (młodzież w wieku 12-16 lat), prowadzący – instr. Grzegorz Rabczyński. Gwarantujemy dobrą zabawę i efektywnie spędzony czas. Zapraszamy!

Bal Karnawałowy w Gołębiewie Starym

W piątek, 1 lutego odbył się Bal Karnawałowy w Krainie Młodych Odkrywców. Impreza została zorganizowana przez Spółdzielnię Socjalną K-5 i Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.
Od 16.00 do 18.00 dzieci uczestniczyły w znakomitej zabawie karnawałowej prowadzonej przez Party Projekt Kids. Tańce- hulańce, gry i zabawy, kolorowa chusta, rękaw wielkoluda, pompowane rury do skakania, czy mata z rzepu do przyklejania się- to tylko część atrakcji piątkowego balu.

Gościem specjalnym imprezy był Klaun PePe, robiący ogromne bańki mydlane. Na zakończenie tegorocznego balu, uczestnicy otrzymali kolorowe dyplomy za udział w zabawie karnawałowej. Kutnowska firma prowadziła bal karnawałowy w Krainie Młodych Odkrywców już po raz drugi. W zabawie uczestniczyło ponad 40 dzieci z rodzicami. Udział w balu był bezpłatny.

[źródło:www.eKutno.pl]

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme