OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Month – Maj 2012

Konkurs czytania utworów Korczaka w Strzegocinie

23 maja 2012r.  odbył się w SP im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie gminny konkurs pięknego czytania utworów Janusza Korczaka dla uczniów z klas I -III oraz Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z Wroczyn,  Gołębiewka i Strzegocina. Jury w składzie: J. Wesołowska, B. Cieślak i M. Nowakowska przyznało następujące nagrody:
* w kategorii – uczniowie klas I-III: I miejsce zajęła Patrycja Stępniak, uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie.
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.
* w kategorii – uczniowie klas IV-VI: I miejsce zajęły: Karolina Janczak  z klasy IV szkoły w Strzegocinie oraz Karolina Pietrzak z klasy IV SP we Wroczynach, II miejsce przypadło Kindze Cicherskiej uczennicy klasy VI SP w Strzegocinie oraz Justynie Kieszkowskiej z klasy V szkoły we Wroczynach. Nagrody konkursowe w postaci książek ufundował Ośrodek Kultury Gminy Kutno.

Koło Wędkarskie powołane

Informujemy, że 8 maja 2012 roku odbyło się pierwsze zebranie Koła Wędkarskiego OKGK. Na listę członków zapisało się 13 osób. Przewodniczącym Koła został p. Mariusz Królak a skarbnikiem Wiesław Kowalski. Wszyscy, którzy są zainteresowani uczestnictwem w Kole proszeni są o zapisy do dnia 22 maja 2012 roku w siedzibie OKGK oraz o wpłacenie wpisowego w wysokości 100,00 zł (sto złotych) do dn. 31 maja br. Kolejne zebranie odbędzie się 4 czerwca 2012 roku (poniedziałek) w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Zostaną wówczas wszystkim wręczone legitymacje członkowskie oraz zapadną decyzje związane z planowaną działalnością. Serdecznie zapraszamy!

Wycieczka rowerowa sekcji rekreacyjnej

1 maja 2012 roku uczestnicy sekcji rekreacyjnej Ośrodka Kultury Gminy Kutno zorganizowali wycieczkę rowerową do Oporowa, gdzie mieści się słynny zamek. Jest to mała, późnogotycka rezydencja obronna wzniesiona około 1440 r. usytuowana na wyspie otoczonej fosą – jest jednym z niewielu tego typu zabytków zachowanych w Polsce.Uczestnikom rowerowego rajdu dopisała pogoda. Grupa jechała pod opieką instruktorów OKGK – Małgorzaty Szczepańskiej i Grzegorza Rabczyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyprawy:

 

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme