OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Orkiestra dęta OKGK

Zacznij artystycznie nowy rok!

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodziez i dorosłych na indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu w dogodnych godzinach, które ustalić można z instruktorem.

Nauka gry na trąbce – instruktor Wiesław Kowalski, zapisy tel. 607734094

Nauka gry na keyboardzie – instruktor Zbigniew Gąsiorowski, zapisy tel. 663527139

Nauka gry na gitarze – instruktor Zbigniew Jędrzejczyk, zapisy tel. 601535319

Nauka gry na akordeonie – instruktor Zbigniew Gąsiorowski, zapisy tel. 663527139

Młodzieżowa orkiestra dęta – instruktor Stanisław Wasiak, zapisy tel. 603526309

 

Za nami święto plonów

Za nami uroczystości związane ze świętem plonów w gminie Kutno. 20 sierpnia 2017 r. mieszkańcy gminy wzięli udział w uroczystej mszy świętej dożynkowej, którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie. Wysłuchali także koncertu muzyki polskiej w wykonaniu Anny Jeremus-Lewandowskiej i artystów towarzyszących w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego. Po południu na uczestników dożynek czekało mnóstwo atrakcji – w Ośrodku Kultury Gminy Kutno odbył się ludowy piknik taneczny. Nie zabrakło znakomitych występów muzycznych oraz dobrej zabawy. Oprócz wojskowej grochówki, licznych atrakcji dla dzieci i wspólnego ogniska, uczestnicy usłyszeć mogli usłyszeć siarczyste oberki w najlepszym wykonaniu. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli z terenu całej gminy i zechcieli spędzić z nami to niedzielne popołudnie!

Festyn już za nami!

Pomimo kapryśnej pogody festyn rodzinny na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno można zaliczyć do udanych. Tegoroczna impreza była dość wyjątkowa ze względu na jubileusz 90 lat istnienia OSP w Leszczynku. O godzinie 14.00 ks. proboszcz Józef Pietrusik oraz ks. kapelan Piotr Kalisiak odprawili mszę świętą polową w intencji strażaków gminy Kutno, podczas której poświęcono nowo ufundowany sztandar. Po mszy miała miejsce ceremonia nadania sztandaru, którą poprowadził kom. Jan Broda. Przemówienia na okoliczność nadania sztandaru oraz jubileuszu wygłosili wójt gminy Kutno Jerzy Bryła, bryg. Marcin Adamiak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kutnie oraz Rafał Olszewski, prezes OSP w Leszczynku.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie pojawiła się orkiestra dęta OSP w Kutnie pod kierownictwem kapelmistrza WIesława Kowalskiego. Zaprezentowali się również uczestnicy sekcji artystycznych OKGK: gitarzyści kształcący się pod kierunkiem prof. Zbigniewa Jędrzejczyka oraz grupy taneczne instr. Doroty Ciołkowskiej. Serię utworów wykonała młodzieżowa orkiestra dęta OKGK prowadzona przez kapelmistrza Stanisław Wasiaka. O godz. 17.00 wszyscy uczestnicy festynu mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku, a godzinę później rozpoczęła się zabawa taneczna.

Na imprezie nie zabrakło zabaw i animacji dla dzieci. Najmłodsi mogli także oddać się szaleństwu na darmowych dmuchańcach. Na najbardziej zmęczonych czekała wojskowa grochówka przygotowana przez komendanta Jana Brodę.

Dożynki w gminie Kutno

Już 21 sierpnia 2016 roku będziemy obchodzić święto plonów w naszej gminie. Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 od uroczystej mszy świętej polowej na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Na uczestników imprezy czeka wyjątkowo dużo atrakcji i spora dawka znakomitej muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński, który przyjedzie do Leszczynka z koncertem „Nie liczę godzin i lat…”. Wystąpią również kapele ludowe i zespoły wokalne. W finale obejrzymy występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Oprócz znakomitej atmosfery, czekają na Państwa darmowe dmuchańce (zjeżdżalnie, domki), grill z bezpłatną kiełbaską, darmowa grochówka strażacka, ogródek piwny, stoiska handlowe. Serdecznie zapraszamy!

dozynki - kompletny poprawiony

Muzyczne popołudnie za nami

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami popołudnie z okazji Dnia Kobiet. W ramach spotkania wystąpili: kapela ludowa Witaszewiacy z Góry Świętej Małgorzaty, orkiestra dęta OKGK, zespół ludowy Leszczynianki oraz kapela biesiadna Okowita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

DSC_0103 DSC_0111 DSC_0134 DSC_0140 DSC_0148

Videorelacja: VI Piknik Taneczny w Leszczynku (2015)

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z VI Ludowego Pikniku Tanecznego, który odbył się 23.08.2015 r. na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

Fot. Maria Szubska

Videorelacje – Dzień Dziecka

Poniżej kilka materiałów filmowych z Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno 31 maja 2015 r. Na filmach: Orkiestra Dęta OKGK oraz grupy taneczne prowadzone przez panią Dorotę Ciołkowską. Zapraszamy do oglądania i udostępniania!

 


Udany Dzień Dziecka w OKGK!

W minioną niedzielę w Leszczynku odbył się festyn z okazji dnia dziecka. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Gminy Kutno.

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00, a jego otwarcie uświetnił występ sekcji gitarzystów Ośrodka Kultury Gminny Kutno prowadzonej przez prof. Zbigniewa Jędrzejczyka. Przed zgromadzoną publiką wystąpiła także orkiestra dęta OKGK pod batutą kapelmistrza Stanisława Wasiaka, Milena Anielak, młoda adeptka gry na keyboardzie oraz grupy taneczne dzieci, które na co dzień trenuje Dorota Ciołkowska. O godzinie 17.30 odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, a czterdzieści minut później zabawa taneczna z zespołem „Kadr”, która potrwała do późnego wieczora.

– Festyn był bardzo udany. Przybyło kilkuset mieszkańców gminy, dopisała pogoda, a dzieci miały dużą frajdę ze zorganizowanych atrakcji. Ważne jest też, że nasi wychowankowie mieli okazję, aby na scenie zaprezentować swoje umiejętności, zarówno muzyczne jak i taneczne  – mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

W międzyczasie najmłodsi mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane domki, charakteryzatorkę, stoiska z zabawkami, watą cukrową i popcornem. O dobrą zabawę dbały animatorki Party Projekt, które zorganizowały dla milusińskich liczne gry i zabawy.

Warto wspomnieć, że podczas festynu miał miejsce turniej darta w dwóch kategoriach wiekowych. Koordynatorem zmagań był Pan Jacek Gałka, a zwycięzcy zostali nagrodzeni markowymi plecakami. W kategorii do lat 13. wygrał Kornel Florczak, natomiast w grupie młodzieży i dorosłych zwyciężył pan Mariusz Kuciapski. Serdecznie gratulujemy! 

Artur Kruszyna

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0012 DSC_0014 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0020 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0041 DSC_0042 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0045 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0051 DSC_0052 DSC_0053 DSC_0054 DSC_0055

Dzień Dziecka 2014

1 czerwca 2014 roku na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała i wszystkie występy artystyczne odbyły się planowo. Scenografię i dekorację terenu wykonał pan Piotr Ziółkowski. Nad zawodami wędkarskimi czuwało Koło Wędkarskie OKGK i jego przewodniczący – pan Marek Królak. Turniej darta poprowadził pan Jacek Gałka. Część artystyczną otworzyli gitarzyści, którzy kształcą się pod kierunkiem prof. Zbigniewa Jędrzejczyka:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (1) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (4)

 

Publiczność dopisała – występy artystyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy mogli bawić się na darmowych dmuchańcach:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (2) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (3)

 

O godzinie 15.00 rozpoczął sie turniej dart’a, który poprowadził Jacek Gałka, organizator nowej sekcji w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zapisało się ponad 50 osób:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (6) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (7)

 

W międzyczasie na scenie pojawił się zespół „Green walls”, który rozgrzał publiczność dobrym, rockowo-balladowym brzmieniem:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (9) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (10)

 

Swoje miejsce na scenie znaleźli również instrumentaliści kształcący się pod kierunkiem Wiesława Kowalskiego. Wystąpiła m.in. Milena Anielak, która zagrała kilka utworów muzyki popularnej:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (11)

 

Znakomity występ dała orkiestra dęta OKGK prowadzona przez kapelmistrza STanisława Wasiaka w Strzegocinie. Zespół dał koncert marszów i walców:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (12) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (13)

 

Na koniec zaprezentowała się sekcja taneczna prowadzona przez Agnieszkę Dębowską i Dorotę Ciołkowską. Motywem przewodnim występów była zumba! Wystąpiły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (16) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (17)

 

Dla chętnych zorganizowano również zawody wędkarskie oraz wspólne ognisko z darmowymi kiełbaskami:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (14) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (15)

 

Wielu najmłodszych uczestników zdecydowało się również na przejażdżkę stylową bryczką oraz na pomalowanie buzi. Twarze odmieniło sobie ponad 150 dzieci:

dzien_dziecka dzien_dziecka_okgk

W Festyn zaangażowała się również pani Teresa Lewańska, sołtys Leszczynka i radna gminy, która uczestnikom imprezy rozdawała łakocie:

DSC_0114

Zapraszamy na Festyn już za rok!

Przygotowania do pikniku nabierają rozpędu

24 sierpnia 2013 roku (w sobotę) o godzinie 15.00 ruszy Ludowy Piknik Taneczny w Gminie Kutno. Jest mi bardzo miło poinformować, że udział w imprezie zadeklarowała kapela ludowa „Blichowiacy” z Łowicza, która szczyci się kilkudziesięcioletnią tradycją. Występ zespołu będzie na pewno znakomitym popisem. W organizację pikniku zaangażowała się również kutnowska firma Party Projekt, dzięki której najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję bawić się na dmuchanych zabawkach, trampolinie oraz malować twarze. Równie dobrze zapowiada się finałowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Grupa potrafi zaskakiwać każdym programem artystycznym. Cieszy mnie również fakt, że tegoroczny piknik będzie znakomitą okazją do współpracy pomiędzy zespołami – OSP w Górze św. Małgorzaty da wspólny koncert z orkiestrą OSP w Kutnie, a Ludowy Zespół Wokalny „Leszczynianki” wystąpi razem z „Łanięckimi słowikami”. Czeka nas także gościnny występ „Witaszewiaków”, z którymi Ośrodek współpracuje już od dwóch lat – mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

Wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy w sobotnie popołudnie na znakomitą ludową zabawę!

plakat2

 

leszcz2

Udany Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka

2 czerwca 2013 roku, w niedzielę, na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno odbył się Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka w Gminie Kutno. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie OKGK – wokaliści, gitarzyści, klawiszowcy oraz tancerze i orkiestra dęta. Łącznie około czterdziestu artystów. Najmłodsi mogli liczyć na wiele atrakcji – dmuchane zjeżdżalnie, cymbergaj, domki, plac zabaw, ogromna trampolina. Wszystkie atrakcje były oczywiście darmowe. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się stoisko, na którym malowano twarze. Młodzież do lat 15 wzięła również udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Koło Wędkarskie przy OKGK. Główną nagrodę (wysokiej klasy wędkę) zdobył Mateusz Rudnicki. O godzinie 17.00 rozpaliliśmy ognisko. Uczestnicy festynu mogli liczyć na darmowe kiełbaski i pieczywo. Organizatorzy rozdawali również dzieciom liczne upominki: balony, czekolady, lizaki, zabawki. Część tych prezentów została zakupiona za prywatne pieniążki Radnych Rady Gminy Kutno, którzy włączyli się w ten sposób do wspólnej zabawy.  O godz. 18.00 rozpoczęła sie impreza taneczna z zespołem muzycznym FORUM. Wszyscy znakomicie się bawili. Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Lokalna” oraz portal KCI – zdjęcia dzięki ich uprzejmości:

 

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme