OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Konkursy i turnieje

Wiersz dla Niepodległej – 4 grudnia rozstrzygnięcie

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie „Wiersz dla Niepodległej”. Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu – wszystkich uczestników wraz z opiekunami zapraszamy dn. 4 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 (do Byszewa). Nasza siedziba mieści się aktualnie przy Szkole Podstawowej w Byszewie. Podczas spotkania zostaną wręczone dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody. Do zobaczenia!

Wiersz dla Niepodległej – weź udział w konkursie!

Zapraszamy młodzież szkolną z terenu gminy Kutno do wzięcia udziału w konkursie Wiersz dla Niepodległej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu:

 • W konkursie mogą wziąć udział uczniowie w wieku 7-16 lat z terenu gminy Kutno – obowiązują dwie kategorie wiekowe: 7-11 lat oraz 12-16 lat
 • Nadsyłanie prac trwa do 24 listopada 2018 roku (włącznie) na adres e-mail Ośrodka Kultury Gminy Kutno: okgk@onet.pl
 • Zgłoszenie powinno zawierać: treść wiersza, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania oraz numer telefonu
 • Dane osobowe autorów nie będą udostępniane ani przekazywane innym podmiotom. W zgłoszeniu proszę zawrzeć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa”.
 • Wiersz konkursowy może być napisany w dowolnej formie (wiersz biały, sylabiczny, sylabotoniczny, wolny, stroficzny, stychiczny etc.); autorzy mają również pełną swobodę gatunkową, jeśli zdecydują się wykorzystać jedną z historycznych form lirycznych (sonet, hymn, odę etc.)
 • Tematyka utworu powinna obejmować zagadnienie szeroko pojętego patriotyzmu w ujęciu historycznym lub współczesnym
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas imprezy finałowej dn. 27 listopada 2018 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Byszewie (prosimy o obecność wszystkich uczestników konkursu)
 • Jury w składzie instruktorów Ośrodka Kultury Gminy Kutno, pod przewodnictwem dyrektora OKGK, oceniać będzie ogólną wartość artystyczną utworów, zastosowane motywy i środki artystycznego wyrazu, inwencję twórczą
 • Autorzy najlepszych wierszy odbiorą cenne nagrody: multimedialne tablety, markowe plecaki i torby oraz nagrody-niespodzianki, a także wyróżnienia i dyplomy

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny:

+48 603 189 816

 

Okowita z nagrodą specjalną w Międzyzdrojach

W miniony weekend (21-23 września 2018 r.) ludowy zespół wokalny Leszczynianki oraz kapela biesiadna Okowita z Ośrodka Kultury Gminy Kutno miały przyjemność brać udział w ogólnopolskim festiwalu Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Formuła festiwalu pomyślana jest jako konkurs, dlatego występy wśród grup z całej Polski nie były łatwe – poziom był niezwykle wysoki. Okowicie udało się zdobyć nagrodę specjalną Jury! To naprawdę spore osiągnięcie. Wiesław Kowalski, kierownik zespołu, odebrał nagrodę – statuetkę ryby z rąk organizatorów festiwalu. Znakomity występ odnotowały również Leszczynianki – publiczność zgromadzona w amfiteatrze bawiła się wspaniale!

Konkurs na najpiękniejszy ogródek

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy ogródek organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Szczegóły konkursu na stronie http://www.powiatkutno.eu/

I miejsce dla kapeli Okowita na konkursie w Łęczycy!

Kapela biesiadna Okowita działająca przy Ośrodku Kultury Gminy Kutno zdobyła pierwsze miejsce na Przeglądzie „Nutki Złotej Jesieni” organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy. Jury konkursowe uznało występ zespołu za najlepszy w kategorii ‚Kapele’.

– Nasza kapela istnieje dopiero od 2 lat, więc takie sukcesy bardzo cieszą – mówi Wiesław Kowalski, kierownik kapeli – Mimo to, że działamy od niedawna, udaje nam się dzielić ze suchaczami naszą muzyczną wrażliwością. Jestem przekonany, że tak duże wyróżnienie dla nas nie jest wyłącznie kwestią szczęścia czy przypadku, bowiem kapela bardzo ciężko pracuje – dwugodzinne próby odbywają się aż trzy razy w tygodniu – dodaje Wiesław Kowalski.

Kapelę tworzy pięcioro muzyków:

 • Wiesław Kowalski – akordeon I
 • Zbigniew Gąsiorowski – akordeon II
 • Iwona Szubska – skrzypce
 • Sylwester Jędruszkiewicz – kontrabas
 • Michał Łuczak – instr. perkusyjne

To już drugie znaczące wyróżnienie dla zespołu Okowita. W 2015 roku grupa zdobyła Nagrodę Publiczności na Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel w Bedlnie.

Udany Dzień Dziecka w OKGK!

W minioną niedzielę w Leszczynku odbył się festyn z okazji dnia dziecka. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Gminy Kutno.

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00, a jego otwarcie uświetnił występ sekcji gitarzystów Ośrodka Kultury Gminny Kutno prowadzonej przez prof. Zbigniewa Jędrzejczyka. Przed zgromadzoną publiką wystąpiła także orkiestra dęta OKGK pod batutą kapelmistrza Stanisława Wasiaka, Milena Anielak, młoda adeptka gry na keyboardzie oraz grupy taneczne dzieci, które na co dzień trenuje Dorota Ciołkowska. O godzinie 17.30 odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, a czterdzieści minut później zabawa taneczna z zespołem „Kadr”, która potrwała do późnego wieczora.

– Festyn był bardzo udany. Przybyło kilkuset mieszkańców gminy, dopisała pogoda, a dzieci miały dużą frajdę ze zorganizowanych atrakcji. Ważne jest też, że nasi wychowankowie mieli okazję, aby na scenie zaprezentować swoje umiejętności, zarówno muzyczne jak i taneczne  – mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

W międzyczasie najmłodsi mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane domki, charakteryzatorkę, stoiska z zabawkami, watą cukrową i popcornem. O dobrą zabawę dbały animatorki Party Projekt, które zorganizowały dla milusińskich liczne gry i zabawy.

Warto wspomnieć, że podczas festynu miał miejsce turniej darta w dwóch kategoriach wiekowych. Koordynatorem zmagań był Pan Jacek Gałka, a zwycięzcy zostali nagrodzeni markowymi plecakami. W kategorii do lat 13. wygrał Kornel Florczak, natomiast w grupie młodzieży i dorosłych zwyciężył pan Mariusz Kuciapski. Serdecznie gratulujemy! 

Artur Kruszyna

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0012 DSC_0014 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0020 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0041 DSC_0042 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0045 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0051 DSC_0052 DSC_0053 DSC_0054 DSC_0055

Sukces Leszczynianek w Giżycku!

W minioną sobotę Ludowy Zespół Wokalny „Leszczynianki” gościł na III Przeglądzie Kapel i Zespołów Folklorystycznych w ramach XV Jarmarku Świętego Brunona w Giżycku. Grupa wystąpiła znakomicie, co doceniło jury Przeglądu, przyznając „Leszczyniankom” wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną. – Jest to duże osiągnięcie dla tak młodego zespołu. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ występowały wyłącznie profesjonalne grupy mające kilkudziesięcioletnią tradycję – mówi Wiesław Kowalski, kierownik zespołu. – Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do Giżycka. Jest to miasto z wyjątkowym klimatem, bardzo przyjazne, tętniące ludową kulturą. Nagroda, jaką otrzymaliśmy nie tylko motywuje do dalszych wysiłków, ale pokazuje również, jak duże postępy poczyniła grupa – dodaje Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

Specjalne podziękowania składamy Pani Dorocie Łabuz, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury oraz Pani Grażynie Darskiej za zaproszenie i profesjonalną opiekę, a także Pani Burmistrz Giżycka Jolancie Piotrowskiej za ciepłe przyjęcie.

/fot. Magdalena Szubska/

DSC_0220 DSC_0232 DSC_0236 DSC_0237 DSC_0244 DSC_0247 DSC_0267 DSC_0277 DSC_0333 DSC_0339 DSC_0347 DSC_0369

Sukces Filipa Jagodzińskiego, uczestnika sekcji rekreacyjnej OKGK

Serdecznie gratulujemy Filipowi Jagodzińskiemu, uczestnikowi sekcji rekreacyjnej Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Filip zajął pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach LZS w Tenisie Stołowym – kategoria „Kadet”. Zawody odbyły się 21 maja 2014 roku w Gołębiewku. Ich organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Kutnie. Teraz Filipa czeka etap wojewódzkich zmagań w Łodzi. Życzymy powodzenia!

dyplom

 

IMAG0510

Turniej Wiedzy Pożarniczej w OKGK

28 lutego 2014 r. w Ośrodku Kultury Gminy Kutno odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji stanęło kilkunastu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów zlokalizowanych na terenie gminy Kutno. Komisja konkursowa w składzie: Stanisław Majczak, Cezary Figura i Marcin Wójkowski wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach. Najlepsi byli:

I MIEJSCE: Lidia Dyśko oraz Krzysztof Zachwieja

II MIEJSCE: Michał Chmielewski oraz Bartosz Sobczak

III MIEJSCE: Łukasz Kaźmierczak oraz Karolina Pietrzak

Organizatorami Turnieju byli: Miejsko-Gminny Związek OSP w Kutnie (przedstawiciel – komendant Jan Broda) oraz Ośrodek Kultury Gminy Kutno. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme