OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO

SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY, LESZCZYNEK 49a, 99-300 KUTNO

Koło wędkarskie OKGK

Dzień Dziecka 2014

1 czerwca 2014 roku na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała i wszystkie występy artystyczne odbyły się planowo. Scenografię i dekorację terenu wykonał pan Piotr Ziółkowski. Nad zawodami wędkarskimi czuwało Koło Wędkarskie OKGK i jego przewodniczący – pan Marek Królak. Turniej darta poprowadził pan Jacek Gałka. Część artystyczną otworzyli gitarzyści, którzy kształcą się pod kierunkiem prof. Zbigniewa Jędrzejczyka:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (1) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (4)

 

Publiczność dopisała – występy artystyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy mogli bawić się na darmowych dmuchańcach:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (2) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (3)

 

O godzinie 15.00 rozpoczął sie turniej dart’a, który poprowadził Jacek Gałka, organizator nowej sekcji w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zapisało się ponad 50 osób:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (6) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (7)

 

W międzyczasie na scenie pojawił się zespół „Green walls”, który rozgrzał publiczność dobrym, rockowo-balladowym brzmieniem:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (9) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (10)

 

Swoje miejsce na scenie znaleźli również instrumentaliści kształcący się pod kierunkiem Wiesława Kowalskiego. Wystąpiła m.in. Milena Anielak, która zagrała kilka utworów muzyki popularnej:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (11)

 

Znakomity występ dała orkiestra dęta OKGK prowadzona przez kapelmistrza STanisława Wasiaka w Strzegocinie. Zespół dał koncert marszów i walców:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (12) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (13)

 

Na koniec zaprezentowała się sekcja taneczna prowadzona przez Agnieszkę Dębowską i Dorotę Ciołkowską. Motywem przewodnim występów była zumba! Wystąpiły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (16) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (17)

 

Dla chętnych zorganizowano również zawody wędkarskie oraz wspólne ognisko z darmowymi kiełbaskami:

dzien_dziecka_leszczynek_2014 (14) dzien_dziecka_leszczynek_2014 (15)

 

Wielu najmłodszych uczestników zdecydowało się również na przejażdżkę stylową bryczką oraz na pomalowanie buzi. Twarze odmieniło sobie ponad 150 dzieci:

dzien_dziecka dzien_dziecka_okgk

W Festyn zaangażowała się również pani Teresa Lewańska, sołtys Leszczynka i radna gminy, która uczestnikom imprezy rozdawała łakocie:

DSC_0114

Zapraszamy na Festyn już za rok!

Zebranie Koła Wędkarskiego

Wszystkich członków Koła Wędkarskiego przy OKGK informujemy, że najbliższe zebranie odbędzie się 5 lipca 2013 r. (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Udany Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka

2 czerwca 2013 roku, w niedzielę, na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno odbył się Wielki Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka w Gminie Kutno. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie OKGK – wokaliści, gitarzyści, klawiszowcy oraz tancerze i orkiestra dęta. Łącznie około czterdziestu artystów. Najmłodsi mogli liczyć na wiele atrakcji – dmuchane zjeżdżalnie, cymbergaj, domki, plac zabaw, ogromna trampolina. Wszystkie atrakcje były oczywiście darmowe. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się stoisko, na którym malowano twarze. Młodzież do lat 15 wzięła również udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Koło Wędkarskie przy OKGK. Główną nagrodę (wysokiej klasy wędkę) zdobył Mateusz Rudnicki. O godzinie 17.00 rozpaliliśmy ognisko. Uczestnicy festynu mogli liczyć na darmowe kiełbaski i pieczywo. Organizatorzy rozdawali również dzieciom liczne upominki: balony, czekolady, lizaki, zabawki. Część tych prezentów została zakupiona za prywatne pieniążki Radnych Rady Gminy Kutno, którzy włączyli się w ten sposób do wspólnej zabawy.  O godz. 18.00 rozpoczęła sie impreza taneczna z zespołem muzycznym FORUM. Wszyscy znakomicie się bawili. Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Lokalna” oraz portal KCI – zdjęcia dzięki ich uprzejmości:

 

Koło Wędkarskie powołane

Informujemy, że 8 maja 2012 roku odbyło się pierwsze zebranie Koła Wędkarskiego OKGK. Na listę członków zapisało się 13 osób. Przewodniczącym Koła został p. Mariusz Królak a skarbnikiem Wiesław Kowalski. Wszyscy, którzy są zainteresowani uczestnictwem w Kole proszeni są o zapisy do dnia 22 maja 2012 roku w siedzibie OKGK oraz o wpłacenie wpisowego w wysokości 100,00 zł (sto złotych) do dn. 31 maja br. Kolejne zebranie odbędzie się 4 czerwca 2012 roku (poniedziałek) w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Zostaną wówczas wszystkim wręczone legitymacje członkowskie oraz zapadną decyzje związane z planowaną działalnością. Serdecznie zapraszamy!

Już wkrótce Koło Wędkarskie w OKGK

Informujemy Państwa, że w związku z rewitalizacją parku, w tym rekultywacją zbiorników wodnych na naszym terenie, już wkrótce zostanie powołane do życia Koło Wędkarskie przy Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Zebranie założycielskie odbędzie się dnia 8 maja 2012 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej OKGK w Leszczynku. Wszystkich zainteresowanych członkostwem w Kole zapraszamy na spotkanie. Wpisowe dla jednej osoby wynosi 100,00 zł (sto złotych). Pieniądze, które zostaną zebrane z wpłat wpisowych zostaną przeznaczone na zarybienie trzech stawów znajdujących się na terenie parku Ośrodka. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo zapisu będą mieli mieszkańcy gminy wiejskiej Kutno. Serdecznie zapraszamy!

OŚRODEK KULTURY GMINY KUTNO © 2014 Frontier Theme